Paragon (8.x-1.0-alpha7) - en to bs translation catalogue (64 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: List
bs: Izlistaj

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: more
bs: još

en: Administration
bs: Administracija

en: Tags
bs: Tagovi

en: Date
bs: Datum

en: Size
bs: Veličina

en: Message
bs: Poruka

en: Image
bs: Slika

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Preview
bs: Pregled

en: Path
bs: Putanja

en: Teaser
bs: Sažetak

en: Attachment
bs: Prilog

en: User
bs: Korisnik

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: Created
bs: Kreiran

en: Node
bs: Nod

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Roles
bs: Uloge

en: Published
bs: Objavljeno

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Last access
bs: Zadnji pristup

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Address
bs: Adresa

en: Role
bs: Uloga

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
bs: @site se trenutno održava/servisira. Uskoro ćemo opet biti s vama, hvala vam za strpljenje.

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Tools
bs: Alati

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: English
bs: Engleski

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: Member for
bs: Član od

en: Front page
bs: Naslovna stranica

en: Second
bs: Sekunda

en: Blocked
bs: Blokiran

en: Apply
bs: Primjeni

en: Block description
bs: Opis bloka

en: Used in
bs: Koristi se u

en: Permission
bs: Dozvole

en: Global
bs: Globalni

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: Main navigation
bs: Glavna navigacija

en: Who's online
bs: Ko je online

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: User account menu
bs: Korisnički meni

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
bs: Unesite nazive odvojene zarezom. Na primjer: Amsterdam, Donji Vakuf, Rogatica

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
