Paragon (8.x-1.0-alpha7) - en to th translation catalogue (52 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Action
th: แอคชั่น

en: On
th: เปิด

en: File
th: ไฟล์

en: Date
th: วันที่

en: Links
th: ลิงก์

en: Message
th: ข้อความ

en: No log messages available.
th: ไม่มี Log

en: Link
th: ลิงค์

en: edit
th: แก้ไข

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Off
th: ปิด

en: Header
th: ส่วนหัว

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Severity
th: ระดับความรุนแรง

en: Count
th: จำนวน

en: Heading
th: หมวดหมู่

en: Media
th: สื่อ

en: Address
th: ที่อยู่

en: Tools
th: เครื่องมือ

en: Phone Number
th: หมายเลขโทรศัพท์

en: Front page
th: หน้าแรก

en: author
th: ผู้เขียน

en: People
th: บุคคล

en: Video
th: วีดีโอ

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Global
th: ส่วนกลาง

en: Administrator
th: ผู้ดูแลระบบ

en: Permanent
th: ถาวร

en: Temporary
th: ชั่วคราว

en: No files available.
th: ไม่พบไฟล์ใดๆ

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Recent log messages
th: บันทึกข้อความล่าสุด

en: Get the actual content from a content revision.
th: เนื้อหาที่เกิดขึ้นจริงจากเนื้อหาที่แก้ไข

en: Original language
th: ภาษาต้นฉบับ

en: Landing Page
th: หน้าเว็บไซต์ลูกค้า

en: Links related to the active user account
th: Links related to the user account.

en: Administrative task links
th: Contains links to administrative tasks.

en: Site information links
th: Use this for linking to site information.

en: Site section links
th: Use this for linking to the main site sections.

en: User tool links, often added by modules
th: Contains links for site visitors. Some modules add their links here.
