Paragraph Lineage (1.0.9) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Type
de: Typ

en: File
de: Datei

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Preview
de: Vorschau

en: Default
de: Standard

en: Page
de: Seite

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Apply
de: Anwenden

en: Parent type
de: Übergeordneter Typ

en: Offset
de: Versatz

en: Bundle
de: Subtyp

en: Default Theme
de: Standard-Theme

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Rendered entity
de: Dargestellte Entität

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Paragraph type
de: Seitenabschnittstyp

en: Parent field name
de: Name des übergeordneten Feldes
