Paragraphs (8.x-1.10) - en to da translation catalogue (84 entries)

en: Images
da: Billeder

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Closed
da: Lukket

en: List
da: Vis

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: Summary
da: Resumé

en: Open
da: Åben

en: Icon
da: Ikon

en: View
da: Vis

en: Text
da: Tekst

en: User
da: Bruger

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Published
da: Udgivet

en: Revisions
da: Versioner

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Desc
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Authored on
da: Skrevet den

en: French
da: Fransk

en: Select list
da: Valgliste

en: Revert
da: Gendan

en: Buttons
da: Knapper

en: Revision
da: Version

en: Duplicate
da: Duplikér

en: Changed
da: Ændret

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Apply
da: Udfør

en: Select
da: Vælg

en: Plugins
da: Udvidelsesmoduler

en: Language code
da: Sprogkode

en: Restore
da: Gendan

en: Offset
da: Forskydning

en: German
da: Tysk

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Add @type
da: Tilføj @type

en: Uses
da: Bruger

en: Parent ID
da: Overordnet ID

en: Items per page
da: Antal elementer

en: Title: @title
da: Titel: @title

en: - All -
da: - Alle -

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Revision log message
da: Logbesked

en: Collapse
da: Klap sammen

en: all languages
da: alle sprog

en: Weight for row @number
da: Vægt af række @number

en: Asc
da: Stigende

en: @name field is required.
da: Feltet @name er påkrævet.

en: Default translation
da: Standardoversættelse

en: Revision user
da: Revidér bruger

en: Save and manage fields
da: Gem og håndtér felter

en: The time that the current revision was created.
da: Tidspunktet hvor den aktuelle version blev opdateret.

en: The user ID of the author of the current revision.
da: Bruger-IDet på forfatteren af den aktuelle version.

en: Editorial
da: Redaktionel

en: The log entry explaining the changes in this revision.
da: Logbeskeden som beskriver ændringerne i denne version.

en: Translation changed time
da: Oversættelsens opdateringstidspunkt

en: The Unix timestamp when the translation was most recently saved.
da: Unix timestamp hvor oversættelsen sidst blev gemt.

en: A flag indicating whether this is the default translation.
da: Et flag som angiver om dette er standardoversættelsen.

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert to older versions.
da: Med versioner kan du se forskellene mellem flere udgaver af dit indhold og gendanne tidligere versioner.

en: Basic HTML
da: Simpel HTML

en: Revision create time
da: Revidering oprettet

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
da: Arkiveret

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
da: Kladde

[ctx: Workflow state label]
en: Published
da: Udgivet

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
da: Arkivér

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
da: Gendan som kladde

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
da: Gendan

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
da: Opret ny kladde

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
da: Udgiv
