Paragraphs (8.x-1.16) - en to sv translation catalogue (96 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Type
sv: Typ

en: Closed
sv: Stängd

en: List
sv: Lista

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Weight
sv: Vikt

en: Label
sv: Etikett

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Open
sv: Öppen

en: Icon
sv: Ikon

en: View
sv: Visa

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: Revisions
sv: Versioner

en: Authored by
sv: Författad av

en: Desc
sv: Fallande

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Authored on
sv: Författad

en: French
sv: Franska

en: Select list
sv: Rullgardinsmeny

en: Revert
sv: Återställ

en: Buttons
sv: Knappar

en: Revision
sv: Version

en: Duplicate
sv: Dubblett

en: Changed
sv: Ändrad

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Apply
sv: Applicera

en: Select
sv: Välj

en: Plugins
sv: Insticksprogram

en: Language code
sv: Språkkod

en: Restore
sv: Återställ

en: Offset
sv: Kompensera

en: German
sv: Tyska

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Paragraph
sv: Paragraf

en: About
sv: Om

en: Add @type
sv: Lägg till @type

en: Behavior settings
sv: Beteendeinställningar

en: Collapse all
sv: Fäll in alla

en: Uses
sv: Använder

en: Parent ID
sv: Ovanliggande ID

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: Title: @title
sv: Titel: @title

en: - All -
sv: - Alla -

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: Revision log message
sv: Loggmeddelande för versionshantering

en: Collapse
sv: Fäll in

en: all languages
sv: alla språk

en: Weight for row @number
sv: Vikt för rad @number

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: @name field is required.
sv: Fält @name är obligatoriskt.

en: Paragraphs
sv: Paragrafer

en: Default translation
sv: Förvald översättning

en: Revision user
sv: Användare för version

en: Save and manage fields
sv: Spara och hantera fält

en: The time that the current revision was created.
sv: Tidpunkten då den aktuella versionen skapades.

en: The user ID of the author of the current revision.
sv: Användar-ID till författaren av den aktuella versionen.

en: Editorial
sv: Redaktionell

en: Form display mode
sv: Visningsläge för förmulär

en: Confirm removal
sv: Bekräfta borttagning

en: Paragraph types
sv: Paragraftyper

en: A flag indicating whether this is the default translation.
sv: En flagga som indikerar huruvida detta är den förvalda översättningen eller ej.

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert to older versions.
sv: Med versioner kan du spåra skillnader mellan flera versioner av ditt innehåll och återgå till äldre versioner.

en: Basic HTML
sv: Grundläggande HTML

en: Entity browser
sv: Objektläsare

en: Revision create time
sv: Tid för skapande av version

en:  to %type
sv:  till %type

en: Create and manage Paragraph types.
sv: Skapa och hantera paragraftyper.

en: Autocollapse
sv: Fäll in automatiskt

en: Autocollapse: @autocollapse
sv: Fäll in automatiskt: @autocollapse

en: Edit all
sv: Redigera alla

en: Edit All
sv: Redigera alla

en: Collapse / Edit all
sv: Fäll in / Redigera alla

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
sv: Arkiverad

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
sv: Utkast

[ctx: Workflow state label]
en: Published
sv: Publicerad

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
sv: Arkiverad

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
sv: Återställ till utkast

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
sv: Återställ

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
sv: Skapa nytt utkast

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
sv: Publicera

en: Validation error on collapsed paragraph @path: @message
sv: Valideringsfel på ihopfälld paragraf @path: @message
