Paragraphs (8.x-1.19) - en to cs translation catalogue (72 entries)

en: Images
cs: Obrázky

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: Closed
cs: Zavřená

en: List
cs: Seznam

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Action
cs: Akce

en: Edit
cs: Upravit

en: None
cs: Žádné

en: Weight
cs: Váha

en: Multiple
cs: Vícenásobná

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Summary
cs: Souhrn

en: Open
cs: Otevřené

en: Icon
cs: Ikona

en: View
cs: Zobrazit

en: User
cs: Uživatel

en: All
cs: Vše

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Revisions
cs: Revize

en: Warning
cs: Varování

en: Authored by
cs: Autor

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: French
cs: Francouzsky

en: Select list
cs: Seznam

en: Revert
cs: Vrátit

en: Buttons
cs: Tlačítka

en: Convert
cs: Konvertovat

en: Revision
cs: Revize

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Changed
cs: Změněno

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Plugins
cs: Pluginy

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Restore
cs: Obnova

en: German
cs: Německy

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: Add @type
cs: Přidat @type

en: Collapse all
cs: Sbalit vše

en: Uses
cs: Použití

en: Parent ID
cs: ID rodiče

en: Title: @title
cs: Nadpis: @title

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Revision log message
cs: Zpráva o revizi do logu

en: Collapse
cs: Sbalit

en: all languages
cs: všechny jazyky

en: Weight for row @number
cs: Váha pro řádek @number

en: @name field is required.
cs: Pole @name je povinné.

en: Default translation
cs: Výchozí překlad

en: Revision user
cs: Autor revize

en: Save and manage fields
cs: Uložit a spravovat pole

en: The time that the current revision was created.
cs: Čas vytvoření aktuální revize.

en: The user ID of the author of the current revision.
cs: Uživatelské ID autora aktuální revize.

en: Basic HTML
cs: Základní HTML

en: Revision create time
cs: Čas vytvoření revize

en: No @title added yet.
cs: Žádný @title není zatím přidán.

en:  to %type
cs:  do %type

en: Set as current revision
cs: Označit jako aktuální revizi

en: Autocollapse
cs: Sbalit automaticky

en: to %type
cs: do %type

en: Edit all
cs: Upravit vše

en: Edit All
cs: Upravit vše

en: Collapse / Edit all
cs: Sbalit / Upravit vše
