Paragraphs (8.x-1.7) - en to ro translation catalogue (80 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Closed
ro: Închis

en: List
ro: Listă

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Weight
ro: Greutate

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Summary
ro: Sumar

en: Open
ro: Deschideți

en: Archive
ro: Arhivă

en: Icon
ro: Pictogramă

en: View
ro: Afişează

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Revisions
ro: Revizii

en: Authored by
ro: Autor

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Authored on
ro: Scris pe

en: French
ro: Franceză

en: Select list
ro: Listă selecţie

en: Revert
ro: Revenire

en: Buttons
ro: Butoane

en: Revision
ro: Revizie

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Apply
ro: Aplică

en: Select
ro: Alege

en: Plugins
ro: Plugin-uri

en: Publish
ro: Publică

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Restore
ro: Restaurează

en: Offset
ro: Decalaj

en: German
ro: Germană

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Add @type
ro: Adaugă @type

en: Uses
ro: Foloseşte

en: Parent ID
ro: ID Părinte

en: Draft
ro: Proiect

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Archived
ro: Arhivat

en: Revision log message
ro: Mesaj din jurnalul de revizuire

en: Collapse
ro: Restrângeți

en: all languages
ro: toate limbile

en: Weight for row @number
ro: Greutate pentru rândul @number

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: @name field is required.
ro: Câmpul @name este obligatoriu.

en: Default translation
ro: Traducere implicită

en: Revision user
ro: Utilizatorul revizuirii

en: Save and manage fields
ro: Salvare și administrare câmpuri

en: The time that the current revision was created.
ro: Momentul în care revizia curentă a fost creată.

en: The user ID of the author of the current revision.
ro: ID-ul de utilizator al autorului reviziei curente.

en: The log entry explaining the changes in this revision.
ro: Intrarea din jurnal care explică schimbările din această revizie.

en: Translation changed time
ro: Ora modificării traducerii

en: The Unix timestamp when the translation was most recently saved.
ro: Amprenta de timp în format Unix când traducerea a fost cel mai recent salvată.

en: A flag indicating whether this is the default translation.
ro: Un marcaj care indică dacă aceasta este traducerea implicită.

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert to older versions.
ro: Reviziile vă permit să urmăriți diferențele dintre versiuni multiple ale conținutului dumneavoastră și să reveniți la o versiune mai veche.

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Revision create time
ro: Ora revizuirii

en: Create New Draft
ro: Creați o ciornă nouă

en: Set as current revision
ro: Setează ca revizie curentă

en: Restore to Draft
ro: Reveniți la schiță
