Paragraphs admin (8.x-1.0) - en to ca translation catalogue (15 entries)

en: delete
ca: suprimeix

en: Type
ca: Tipus

en: Action
ca: Acció

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Parent
ca: Pare

en: Published
ca: Publicat

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: Apply
ca: Aplica

en: Parent type
ca: Tipus del pare

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Master
ca: Mestre
