Paragraphs admin (8.x-1.0) - en to hr translation catalogue (12 entries)

en: delete
hr: ukloni

en: Type
hr: Vrsta

en: Action
hr: Akcija

en: Reset
hr: Poništi

en: Parent
hr: Nadređen

en: Published
hr: Objavljeno

en: Authored by
hr: Autor

en: Desc
hr: Silazno

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Apply
hr: Primjeni

en: Asc
hr: Uzlazno
