Paragraphs admin (8.x-1.2) - en to os translation catalogue (5 entries)

en: delete
os: схаф

en: Type
os: Тип

en: Action
os: Архайд

en: Reset
os: Раздæрау

en: Parent
os: Ныййарæг
