Paragraphs admin (8.x-1.3) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: Action
de: Aktion

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Parent
de: Übergeordnet

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Apply
de: Anwenden

en: Parent type
de: Übergeordneter Typ

en: Offset
de: Versatz

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Delete paragraph
de: Seitenabschnitt löschen
