Paragraphs admin (8.x-1.3) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Action
fa: عملکرد

en: Reset
fa: اعاده

en: Parent
fa: والد

en: ID
fa: هویت

en: Published
fa: منتشر شده

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Apply
fa: تایید

en: Parent type
fa: نوع والد

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
