Paragraphs admin (8.x-1.5) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: delete
it: elimina

en: Type
it: Tipo

en: Action
it: Azione

en: Reset
it: Ripristina

en: Parent
it: Genitore

en: Published
it: Pubblicato

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authored on
it: Creato il

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Master
it: Principale

en: Paragraphs
it: Paragrafi
