Paragraphs admin (8.x-1.6) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: Action
pt: Ação

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Parent
pt: Pai

en: Published
pt: Publicado

en: Desc
pt: Descendente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Authored on
pt: Criado em

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal
