Paragraphs Base (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Tags
it: Etichette

en: Image
it: Immagine

en: Container
it: Contenitore

en: Text
it: Testo

en: Files
it: File

en: Inline
it: In linea

en: Details
it: Dettagli

en: Terms
it: Termini

en: Downloads
it: Download

en: Users
it: Utenti

en: Row
it: Riga

en: Styles
it: Stili

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
it: Utilizza i tag per organizzare in categorie i contenuti riguardanti lo stesso argomento.

en: Paragraphs
it: Paragrafi
