Paragraphs Base (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (11 entries)

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Image
oc: Imatge

en: Text
oc: Tèxte

en: Files
oc: Fichièrs

en: Inline
oc: Sus la meteissa linha

en: Details
oc: Detalhs

en: Terms
oc: Tèrmes

en: Users
oc: Utilizaires

en: Row
oc: Linha

en: Styles
oc: Estils

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
oc: Utilizatz las etiquetas per regropar en categorias los articles de tèmas similars.
