Paragraphs Base (8.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (14 entries)

en: Tags
pl: Tagi

en: Image
pl: Obraz

en: Container
pl: Kontener

en: Text
pl: Tekst

en: Files
pl: Pliki

en: Inline
pl: Przed polem

en: Details
pl: Szczegóły

en: Terms
pl: Terminy

en: Downloads
pl: Pobrania

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Row
pl: Wiersz

en: Styles
pl: Style

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
pl: Używaj tagów do grupowania artykułów podobnych tematycznie w kategorie.

en: Paragraphs
pl: Akapity
