Paragraphs Base (8.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Tags
hi: उपनाम

en: Image
hi: चित्र

en: Container
hi: कंटेनर

en: Core
hi: कोर

en: Text
hi: लेख

en: Inline
hi: पंक्ति में

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hi: समान विषयों पर श्रेणियों में समूह लेखों के लिए टैग का उपयोग करें।
