Paragraphs Base (8.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (9 entries)

en: Tags
ro: Etichete

en: Image
ro: Imagine

en: Container
ro: Recipient

en: Core
ro: Nucleu

en: Row
ro: Rând

en: Styles
ro: Stiluri

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ro: Folosiți taguri pentru a grupa articolele similare în categorii.

en: 2 columns
ro: 2 coloane

en: 3 columns
ro: 3 coloane
