Paragraphs Base (8.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Image
de: Bild

en: Container
de: Ordner

en: Core
de: Kernsystem

en: Content links
de: Inhalts Links

en: Row
de: Zeile

en: Styles
de: Stile

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
de: Verwenden Sie Schlagwörter, um Artikel zu ähnlichen Themen in Kategorien zusammenzufassen.

en: User links
de: Links zu Benutzern

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: 2 columns
de: 2 Spalten

en: 3 columns
de: 3 Spalten

en: Provides core components required by other features.
de: Enthält Core-Komponenten, die für andere Features erforderlich sind.
