Paragraphs Base (8.x-1.0-alpha2) - en to gl translation catalogue (10 entries)

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Image
gl: Imaxe

en: Container
gl: Contedor

en: Core
gl: Núcleo

en: Text
gl: Texto

en: Inline
gl: En liña

en: Downloads
gl: Descargas

en: Row
gl: Ringleira

en: Styles
gl: Estilos

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
gl: Use etiquetas para agrupar artigos sobre temas semellantes en categorías.
