Paragraphs Blökkli (1.0.0) - en to el translation catalogue (33 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Author
el: Συντάκτης

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: View
el: Προβολή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Text
el: Κείμενο

en: Timestamp
el: Χρονική σήμανση

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: All
el: Όλες

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Duplicate
el: Αντίγραφο

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Index
el: Ευρετήριο

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Add @type
el: Προσθήκη @type

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Bundle
el: Ομάδα

en: The comment body.
el: Το σώμα του σχολίου.

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: Target entity type
el: Τύπος οντότητας προορισμού
