Paragraphs Blökkli (1.0.0) - en to oc translation catalogue (36 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Content
oc: Contengut

en: Author
oc: Autor

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Search
oc: Recercar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Text
oc: Tèxte

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Image URL
oc: URL de l'imatge

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Changed
oc: Modificat

en: Index
oc: Indèx

en: Context
oc: Contèxte

en: Add @type
oc: Apondre @type

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Bundle
oc: Paquet

en: Search type
oc: Tipe de recèrca

en: The name of the file.
oc: Lo nom del fichièr.

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: Edit @type
oc: Modificar @type

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: The entity type.
oc: Lo tipe d'entitat.
