Paragraphs Blökkli (1.0.1) - en to am translation catalogue (20 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Content
am: ይዞታ

en: Author
am: ደራሲ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Search
am: ፈልግ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: View
am: ትይታ

en: Text
am: ጽሁፍ

en: Timestamp
am: ማህተመ ሰዓት

en: ID
am: አይዲ

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: Target entity type
am: የመቀበያ አካሉ ዓይነት
