Paragraphs Blökkli (1.0.1) - en to ja translation catalogue (48 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Content
ja: コンテンツ

en: Author
ja: 投稿者

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Search
ja: 検索

en: Settings
ja: 設定

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Text
ja: テキスト

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Field name
ja: フィールド名

en: Node Types
ja: ノードタイプ

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Image URL
ja: 画像URL

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Duplicate
ja: 複製

en: Changed
ja: 変更済

en: Index
ja: インデックス

en: Context
ja: コンテキスト

en: Add @type
ja: @typeを追加

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Bundle
ja: バンドル

en: Add Image
ja: 画像の追加

en: The comment body.
ja: コメントの本文

en: The name of the file.
ja: ファイルの名称。

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: Library
ja: ライブラリー

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Media Library
ja: メディアライブラリー

en: The ID of the entity.
ja: エンティティの ID

en: The entity type.
ja: エンティエィタイプ。

en: Entity bundle
ja: エンティティバンドル

en: Media type
ja: メディアタイプ

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Node Bundle
ja: ノードバンドル

en: Target entity type
ja: 対象エンティティタイプ

en: Plugin ID
ja: プラグインID

en: The entity bundle.
ja: エンティティバンドル。

en: Paragraphs library items
ja: パラグラフライブラリー項目
