Paragraphs Blökkli (1.0.2) - en to fa translation catalogue (37 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Content
fa: محتوا

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Search
fa: جستجو

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: Text
fa: متن

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: All
fa: همه

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Duplicate
fa: تکرار

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Index
fa: شاخص

en: Context
fa: زمینه

en: Add @type
fa: افزودن @type

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: The comment body.
fa: بدنه دیدگاه.

en: The name of the file.
fa: نام فایل.

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: Media Library
fa: کتابخانه رسانه

en: Paragraph type
fa: نوع پاراگراف

en: Target entity type
fa: نوع عنصر مرجع
