Paragraphs Blökkli (1.1.0) - en to id translation catalogue (40 entries)

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Search
id: Pencarian

en: Settings
id: Pengaturan

en: Field
id: Bidang

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Text
id: Teks

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Node Types
id: Jenis Node

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Duplicate
id: Duplikat

en: Changed
id: Berubah

en: Index
id: Indeks

en: Context
id: Kontek

en: Add @type
id: Tambahkan @type

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: The comment body.
id: Isi komentar.

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: Library
id: Pustaka

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Image style
id: Gaya gambar

en: Media Library
id: Perpustakaan Media

en: The entity type.
id: Tipe entitas

en: Entity bundle
id: Bundel entitas

en: Media type
id: Jenis media

en: Target entity type
id: Tipe entity target

en: Plugin ID
id: ID Plugin

en: The entity bundle.
id: Bundel entitas.

en: Enabled entity types
id: Jenis entitas yang diaktifkan
