Paragraphs Blökkli (1.1.0) - en to tr translation catalogue (46 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Content
tr: İçerik

en: Author
tr: Yazar

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Search
tr: Ara

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Text
tr: Metin

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Field name
tr: Alan adı

en: Node Types
tr: Düğüm Türleri

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Changed
tr: Değişti

en: Index
tr: Dizin

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Add @type
tr: @type ekle

en: The status.
tr: Durum.

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: The comment body.
tr: Yorum gövdesi.

en: The name of the file.
tr: Dosyanın adı.

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: Edit @type
tr: @type düzenle

en: Library
tr: Kütüphane

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Image style
tr: Resim stili

en: Media Library
tr: Medya Kütüphanesi

en: The entity type.
tr: Varlık tipi.

en: Entity bundle
tr: Nesne kümesi (bundle)

en: Media type
tr: Medya tipi

en: Node Bundle
tr: Düğüm Paketi

en: Target entity type
tr: Hedef varlık tipi

en: Plugin ID
tr: Eklenti Kimliği

en: The entity bundle.
tr: Varlık paketi.
