Paragraphs Blökkli (1.1.1) - en to ru translation catalogue (60 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Content
ru: Содержимое

en: Author
ru: Автор

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Search
ru: Поиск

en: Settings
ru: Настройки

en: Field
ru: Поле

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: View
ru: Просмотр

en: Updated
ru: Обновлено

en: Text
ru: Текст

en: Timestamp
ru: Время

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Field name
ru: Имя поля

en: Node Types
ru: Тип материалов

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Image URL
ru: URL изображения

en: Authored on
ru: Создан в

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: Changed
ru: Изменение

en: Index
ru: Индекс

en: Context
ru: Контекст

en: Select a field
ru: Выберите поле

en: Paragraph
ru: Параграф

en: Add @type
ru: Добавить @type

en: The status.
ru: Статус.

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: The configuration has been updated.
ru: Настройки были изменены.

en: Bundle
ru: Набор

en: Search type
ru: Тип поиска

en: Add Image
ru: Добавить изображение

en: Add File
ru: Добавить файл

en: The comment body.
ru: Текст комментария.

en: The name of the file.
ru: Имя файла.

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: Edit @type
ru: Редактировать @type

en: Entity Type
ru: Тип сущности

en: Library
ru: Библиотека

en: Entity ID
ru: Идентификатор сущности

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: The file does not exist.
ru: Файла не существует.

en: Media Library
ru: Медиа Библиотека

en: The entity type.
ru: Тип сущности.

en: Entity bundle
ru: Подтип сущности

en: Media type
ru: Тип медиа

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: Node Bundle
ru: Тип материала

en: Paragraph type
ru: Тип параграфа

en: Target entity type
ru: Целевой тип сущности

en: Plugin ID
ru: ID плагина

en: The entity bundle.
ru: Тип сущности.

en: Enabled entity types
ru: Включённые типы сущностей

en: Paragraphs library items
ru: Элементы библиотеки параграфов

en: Allow promoting to library
ru: Разрешить помещать в библиотеку

en: The UUID of the comment.
ru: UUID комментария.
