Paragraphs Blökkli (1.2.0) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Content
it: Contenuto

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Search
it: Cerca

en: Settings
it: Impostazioni

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Text
it: Testo

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Field name
it: Nome del campo

en: Configuration
it: Configurazione

en: Authored on
it: Creato il

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Changed
it: Modificato

en: Index
it: Indice

en: Context
it: Contesto

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: Add @type
it: Aggiungi @type

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: The comment body.
it: Il testo del commento.

en: The name of the file.
it: Il nome del file.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: Library
it: Biblioteca

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Image style
it: Stile immagine

en: The entity type.
it: Il tipo di entità.

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: Target entity type
it: Il tipo di entità target

en: Plugin ID
it: ID del plugin

en: The entity bundle.
it: Il bundle dell'entità.
