Paragraphs Blökkli (1.2.0) - en to uk translation catalogue (58 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Content
uk: Вміст

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Search
uk: Пошук

en: Settings
uk: Налаштування

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Text
uk: Текст

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Field name
uk: Назва поля

en: Node Types
uk: Типи матеріалу

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Image URL
uk: URL зображення

en: Authored on
uk: Створено

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: Changed
uk: Змінено

en: Index
uk: Індекс

en: Context
uk: Контекст

en: Select a field
uk: Виберіть поле

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Add @type
uk: Додати тип @type

en: The status.
uk: Статус.

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Bundle
uk: Пакет

en: Search type
uk: Тип пошуку

en: Add Image
uk: Додати зображення

en: Add File
uk: Додати файл

en: The comment body.
uk: Вміст коментаря.

en: The name of the file.
uk: Назва файла.

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: Edit @type
uk: Редагувати @type

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Library
uk: Бібліотека

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: The file does not exist.
uk: Файл не існує

en: Media Library
uk: Медіатека

en: Search API
uk: API Пошуку

en: The entity type.
uk: Тип сутності.

en: Entity bundle
uk: Пакет сутності

en: Media type
uk: Тип носія

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Node Bundle
uk: Пакет матеріалу

en: Paragraph type
uk: Тип параграфа

en: Target entity type
uk: Тип цільової сутності

en: Plugin ID
uk: ID плаґіну

en: The entity bundle.
uk: Пакет сутності.

en: Enabled entity types
uk: Увімкнені типи сутностей

en: The UUID of the comment.
uk: UUID коментаря.
