Paragraphs Blökkli (1.3.4) - en to ar translation catalogue (31 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Content
ar: المحتوى

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Search
ar: بحث

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: Text
ar: نص

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Changed
ar: تم التغير

en: Index
ar: الفهرس

en: Context
ar: السياق

en: Add @type
ar: إضافة @type

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة

en: The comment body.
ar: محتوى التعليق

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Target entity type
ar: نوع الكيان المستهدف
