Paragraphs Blökkli (1.3.4) - en to cy translation catalogue (26 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Content
cy: Cynnwys

en: Author
cy: Awdur

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Search
cy: Chwilio

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Field
cy: Maes

en: Save
cy: Cadw

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Text
cy: Testun

en: Timestamp
cy: Amsernod

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Node Types
cy: Mathau nôd

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Context
cy: Cyd-destun

en: Add @type
cy: Ychwanegu @type

en: The comment body.
cy: Corff y sylw

en: The name of the file.
cy: Enw'r ffeil.

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: Image style
cy: Arddull delwedd
