Paragraphs Blökkli (1.3.4) - en to ro translation catalogue (37 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Content
ro: Conținut

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Search
ro: Căutare

en: Settings
ro: Setări

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: View
ro: Afișează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Configuration
ro: Configurație

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Changed
ro: Schimbat

en: Add @type
ro: Adaugă @type

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Bundle
ro: Pachet

en: The comment body.
ro: Corpul comentariului.

en: The name of the file.
ro: Numele fişierului.

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Search API
ro: Căutare API

en: The entity type.
ro: Tipul entității.

en: Media type
ro: Tip media

en: Node Bundle
ro: Pachetul Nodului

en: Target entity type
ro: Tipul de entitate vizat

en: Plugin ID
ro: ID-ul plugin-ului

en: The entity bundle.
ro: Pachetul entității.
