Paragraphs Blökkli (1.3.5) - en to eo translation catalogue (27 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Status
eo: Stato

en: Content
eo: Enhavo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Description
eo: Priskribo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Search
eo: Serĉu

en: Settings
eo: Agordoj

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: View
eo: Vidu

en: Text
eo: Teksto

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: ID
eo: Identigilo

en: Created
eo: Kreita

en: All
eo: Ĉiuj

en: Field name
eo: Nomo de kampo

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Authored on
eo: Verkita je

en: Index
eo: Indekso

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: Bundle
eo: Fasko

en: The comment body.
eo: La komenta korpo.

en: Image style
eo: Bilda stilo

en: Target entity type
eo: Celata speco de ento
