Paragraphs Bootstrap Carousel (8.x-1.1) - en to pl translation catalogue (14 entries)

en: Images
pl: Obrazki

en: Link
pl: Odnośnik

en: Fields
pl: Pola

en: Original image
pl: Oryginalny obrazek

en: Indicators
pl: Wskaźniki

en: Loop
pl: Pętla

en: Original
pl: Oryginał

en: Controls
pl: Kontrolki

en: Caption
pl: Podpis

en: Interval
pl: Interwał

en: Pause
pl: Pauza

en: Image type
pl: Typ obrazka

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: View mode
pl: Tryb widoku
