Paragraphs Bundles (1.0.8) - en to fr translation catalogue (47 entries)

en: Slideshow
fr: Diaporama

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Content
fr: Contenu

en: Value
fr: Valeur

en: On
fr: Activé

en: Weight
fr: Poids

en: Link
fr: Lien

en: Text Color
fr: Couleur de texte

en: Default
fr: Par défaut

en: Background Color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Icon
fr: Icône

en: Views
fr: Vues

en: Block
fr: Bloc

en: Off
fr: Désactivé

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: By
fr: Par

en: Border
fr: Bordure

en: Repeat
fr: Répéter

en: Padding
fr: Remplissage

en: Fixed
fr: Fixe

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Image Caption
fr: Légende de l'image

en: Tabs
fr: Onglets

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Max Width
fr: Largeur maximale

en: Grid
fr: Grille

en: Shadow
fr: Ombre

en: Local
fr: Locale

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: Margin
fr: Marge

en: Opacity
fr: Opacité

en: Main Content
fr: Contenu principal

en: Bottom Left
fr: En bas à gauche

en: Bottom Right
fr: En bas à droite

en: Top Left
fr: En haut à gauche

en: Top Right
fr: En haut à droite

en: Cover
fr: Couverture

en: Accordion
fr: Accordéon

en: Block Content
fr: Contenu du bloc

en: Views Block
fr: Bloc de Views

en: Alert
fr: Alerte

en: Scroll
fr: Défilement

en: Left Column
fr: Colonne de gauche

en: Right Column
fr: Colonne de droite

en: Image Alignment
fr: Alignement de l'image
