Paragraphs Bundles (1.0.8) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Slideshow
hi: स्लाइड शो

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Content
hi: सामग्री

en: Value
hi: मान

en: On
hi: चालू

en: Weight
hi: मान

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Text Color
hi: अक्षरों का रंग

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: px
hi: पिक्सेल

en: Icon
hi: चिन्ह

en: Views
hi: द्रश्य

en: Contact
hi: संपर्क

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Off
hi: बंद

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: By
hi: द्वारा

en: Border
hi: बॉर्डर

en: Repeat
hi: दोहराना

en: Fixed
hi: निर्धारित

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Border Color
hi: बॉर्डर का  रंग

en: Grid
hi: ढांचा

en: Vertical Tabs
hi: कार्यक्षेत्र टैब्स

en: Block Content
hi: ब्लॉक सामग्री

en: Alert
hi: चेतावनी
