Paragraphs Bundles (1.0.8) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Content
it: Contenuto

en: Value
it: Valore

en: On
it: Acceso

en: Weight
it: Peso

en: Image
it: Immagine

en: Text Color
it: Colore del testo

en: Default
it: Predefinito

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Icon
it: Icona

en: Views
it: Viste

en: Section
it: Sezione

en: Contact
it: Contatto

en: Block
it: Blocco

en: Off
it: Spento

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: By
it: Da

en: Repeat
it: Ripeti

en: Fixed
it: Fisso

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Tabs
it: Schede

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Simple
it: Semplice

en: Node Reference
it: Riferimento Nodo

en: Grid
it: Griglia

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: Opacity
it: Opacità

en: Cover
it: Copertina

en: Vertical Tabs
it: Schede Verticali

en: Block Content
it: Contenuto del blocco

en: Views Block
it: Blocco Views

en: Alert
it: Avviso

en: Paragraphs
it: Paragrafi
