Paragraphs Collection (8.x-1.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (28 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Groups
nl: Groepen

en: Group
nl: Groep

en: - None -
nl: - Geen -

en: Quote
nl: Citaat

en: Image
nl: Afbeelding

en: Background
nl: Achtergrond

en: Anchor
nl: Anker

en: Text
nl: Tekst

en: Layout
nl: Lay-out

en: User
nl: Gebruiker

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Block
nl: Blok

en: Footer
nl: Voet

en: Style
nl: Stijl

en: Used in
nl: Gebruikt in

en: Grid
nl: Raster

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Layouts
nl: Lay-outs

en: Field mapping
nl: Veldtoewijzing

en: Intro
nl: Introductie

en: Accordion
nl: Accordeon

en: Styles
nl: Stijlen

en: Style name
nl: Stijlnaam

en: - Default -
nl: - Standaard -

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: Basic HTML
nl: Eenvoudige HTML

en: Image + Text
nl: Afbeelding + tekst
