Paragraphs Collection (8.x-1.0-alpha4) - en to oc translation catalogue (24 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Groups
oc: Gropes

en: Group
oc: Grop

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Background
oc: Rèireplan

en: Anchor
oc: Ancòra

en: Text
oc: Tèxte

en: Layout
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Separator
oc: Separador

en: Block
oc: Blòt

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Filter
oc: Filtrar

en: Details
oc: Detalhs

en: Style
oc: Estil

en: Used in
oc: Utilizat dans

en: Grid
oc: Grasilha

en: Subtitle
oc: Sostítol

en: Layouts
oc: Mesas en pagina

en: Styles
oc: Estils

en: Style name
oc: Nom de l'estil
