Paragraphs Collection (8.x-1.0-alpha4) - en to uk translation catalogue (33 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Groups
uk: Групи

en: Group
uk: Група

en: - None -
uk: - Немає -

en: Quote
uk: Цитувати

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Container
uk: Контейнер

en: Background
uk: Тло

en: Anchor
uk: Прив'язка

en: Text
uk: Текст

en: Layout
uk: Макет

en: User
uk: Користувач

en: Separator
uk: Розділювач

en: Block
uk: Блок

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Filter
uk: Фільтр

en: Details
uk: Подробиці

en: Style
uk: Стиль

en: Slider
uk: Повзунок

en: Used in
uk: Використано в

en: Grid
uk: Сітка

en: Subtitle
uk: Підзаголовок

en: Layouts
uk: Макети

en: Field mapping
uk: Відповідність полів

en: Intro
uk: Вступ

en: Accordion
uk: Акордеон

en: Styles
uk: Стилі

en: Style name
uk: Назва стилю

en: - Default -
uk: - Усталено -

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Basic HTML
uk: Простий HTML

en: Image + Text
uk: Зображення + Текст
