Paragraphs Collection (8.x-1.0-alpha11) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Groups
hi: समूह

en: Group
hi: समूह

en: Author
hi: लेखक

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Container
hi: कंटेनर

en: Anchor
hi: एंकर

en: Text
hi: लेख

en: Layout
hi: ख़ाका

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Footer
hi: पादलेख

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Style
hi: अंदाज

en: Grid
hi: ढांचा

en: Subtitle
hi: उपशीर्षक

en: Locked
hi: अवरोधित

en: Background image
hi: पृष्ठभूमि पर छवि /चित्र

en: Basic HTML
hi: साधरण एच टी एम एल
