Paragraphs Edit (8.x-2.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (6 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Type
eu: Mota

en: Edit
eu: Editatu

en: Parent
eu: Gurasoa

en: Field
eu: Eremua

en: Clone
eu: Klonatu
