Paragraphs Edit (8.x-2.0-alpha4) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Parent
de: Übergeordnet

en: Field
de: Feld

en: Clone
de: Duplizieren

en: Bundle
de: Subtyp

en: Paragraphs
de: Seitenabschnitte

en: Paragraphs Edit
de: Seitenabschnitte bearbeiten

en: Allows users to edit paragraphs.
de: Ermöglicht Benutzern die Bearbeitung von Seitenabschnitten

en: Clone to
de: Klonen nach

en: Orphan paragraph
de: Verwaister Seitenabschnitt

en: Clone @lineage
de: @lineage duplizieren

en: Are you sure you want to delete @lineage?
de: Möchten Sie @lineage wirklich löschen?

en: @lineage has been deleted.
de: @lineage wurde gelöscht.

en: Edit @lineage
de: @lineage bearbeiten

en: Cloned @source_lineage to %destination_lineage
de: @source_lineage to %destination_lineage dupliziert
