Paragraphs Edit (8.x-2.0-alpha5) - en to sl translation catalogue (5 entries)

en: Delete
sl: Izbriši

en: Type
sl: Tip

en: Edit
sl: Uredi

en: Parent
sl: starš

en: Field
sl: Polje
