Paragraphs Edit (8.x-2.0-beta1) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Edit
it: Modifica

en: Parent
it: Genitore

en: Field
it: Campo

en: Clone
it: Clona
