Paragraphs entity embed (8.x-1.0-alpha5) - en to da translation catalogue (12 entries)

en: Place
da: Sted

en: Label
da: Etiket

en: Update
da: Opdatér

en: Continue
da: Fortsæt

en: Filters
da: Filtre

en: Paragraph
da: Afsnit

en: Create new
da: Opret ny

en: @name field is required.
da: Feltet @name er påkrævet.

en: @type %info has been created.
da: @type %info oprettet.

en: @type %info has been updated.
da: @type %info opdateret.

en: @type: added %info.
da: @type: tilføjede %info.

en: @type: updated %info.
da: @type: opdaterede %info.
