Paragraphs frontend ui (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: Created
fr: Créé

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Up
fr: Haut

en: Move Up
fr: Déplacement vers le haut

en: Move Down
fr: Déplacement vers le bas

en: Down
fr: Bas

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Changed
fr: Modifié

en: Edit content
fr: Modifier le contenu

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Edit settings
fr: Modifier les paramètres

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
