Paragraphs frontend ui (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (20 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Add
nl: Toevoegen

en: View
nl: Weergeven

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Up
nl: Omhoog

en: Move Up
nl: Omhoog schuiven

en: Move Down
nl: Naar beneden schuiven

en: Down
nl: Omlaag

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Edit content
nl: Inhoud bewerken

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: Edit settings
nl: Instellingen wijzigen

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.
